Micro-PC

Duben / 2019

Pro uživatele, kteří nehledají vysoký výkon, ale chtějí úsporný a tichý počítač do obýváku na přehrávání filmů, nebo do pracovny na nenáročnou kancelářskou práci a surfování po internetu jsou kapesní počítače jako dělané. Kapesní, neboli micro-počítač, nám může stačit na vše co od počítače potřebujeme, je skladný, úsporný a nezruinuje naši peněženku. Naše minimalistická sestava je nejlevnější a zároveň nejsnadnější na sestavení ze všech našich sestav.
Srdcem sestavy je jednodeskový počítač Raspberry Pi 3 Model B, který disponuje 64bitovým procesorem Cortex-A53 s frekvencí 1,2 GHz, 1GB operační paměťi a grafickým čipem VideoCore IV. Podporuje celou řadu operačních systémů včetně Windows 10 a skvěle poslouží jako multimediálním centrum po boku vaší televize, na surfování po internetu nebo jako nenáročný kancelářský počítač. Nechybí bezdrátová rozhraní WiFi 802.11n, Bluetooth 4.1 a čtečka paměťových karet. Jako pevný disk použijeme paměťovou kartu, v tomto případě Kingston SDXC 64 GB.
Jako skříň v tomto případě spíše pouzdro jsme použili originální hliníkové pouzdro RASPBERRY Pi hliníkové, pokud chcete ušetřit 200kč můžete sáhnout po originálním plastovém. Tento micro-počítač výkonově postačí na práci v textových a tabulkových editorech, přehrávání multimédií a surfování po internetu.

             

MICRO-PC

CELKEM2 736 Kč
ZÁKLADNÍ DESKA Raspberry Pi 3 Model B1 099 kČ
PROCESOR Cortex-A53 1,2 GHz
GRAFICKÁ KARTA VideoCore IV 300 MHz
RAM 1 GB
SSD Kingston Micro SDXC 64GB749 Kč
HDD
OPTICKÁ MECHANIKA
ZDROJ RASPBERRY Pi 2.5A399 Kč
SKŘÍŇ RASPBERRY Pi hliníkové489 Kč